top of page

PİSTAÇYO

4 + yaş resimli hikaye kitabı

Ona Pistaçyo derler, çünkü yaşadığı yerde fıkır fıkır hayal kuranlara Pistaçyo denir. (Aslında bu adada sohbet etmeyi çok sevenlere de Çalçene ve yemek yemeye düşkün olanlara da Tulumba Tatlısı derler ama onlar başka bir kitabın konusu.)

 

Pistaçyo’nun en çok yapmak istediği şey sihirli gökkuşağını yakından görmektir. Oraya varacağına kimse inanmasa bile yola çıkar. Ne de olsa hayallerini başka kimsenin görmemesi demek, gerçekleşmeyeceği anlamına gelmez. Bu hikaye, kendine inanan ve kim ne derse desin yolundan şaşmayanların hikayesi. Çünkü dünyayı değiştirecek şey hayallerinin peşinden gidecek cesarete sahip olmaktır.

Tema: Hayallerimiz, bizi müthiş keşiflere götürür
Kavramlar: Keşif, Kendine inanmak, Arkadaşlık, Farklı olmak, Renkler

ACAYİP MOTİ'NİN

TUHAF MACERALARI

8+ yaş / fantastik

İnsanlar isterlerse uçabilir veya pencereler şarkı söyleyebilir ya da küçükler de büyükler kadar dünyayı değiştirebilir ve hayaller gerçeğe dönebilir. Bu hikaye bütün bunları ve belki biraz daha fazlasını anlatıyor. Moti, oniki yaşında yalnız bir çocuktur. Dünyanın keşfetmeye değer güzellikte olduğunu düşünmekte ve sihir diye birşey olduğuna inanmaktadır. İnandığı gibi de olur, kendi sihrini kendi yaratır. Bunların hepsi Sahil Hayvanlarıyla tanıştıktan sonra olur.

Tema: Hayatta herşey mümkün, eğer yeterince inanırsan.
Kavramlar: Bakış açısı, Keşif, Kimlik, Arkadaş baskısıyla

baş etme

FASULYENİN GÜNLÜĞÜ

Yetişkin / Referans

Komik bir annenin deneyimleri ve uzman bir doktorun tavsiyeleri… Hamilelik dönemini hiç böyle dinlemediniz! Bu kitapta fasulyenin annesi, hamilelik tecrübelerini eğlenceli bir şekilde anlatırken, deneyimli doktorumuz da hafta hafta annenin sorularına açıklık getiriyor. Hem eğlenceli, hem öğretici olan bu resimli kitapla renkli bir macera başlıyor.

Tema: Hamilelik keyifli bir dönemdir.

 

Book no.1
Book no.2
Book no.3
bottom of page