top of page

Özlem Dilber

Hem marka danışmanı, hem yazar...

Yöneticilik kariyeri

Özlem Dilber, Almanca İşletme eğitiminin ardından 15 sene boyunca Türk ve uluslarası firmalarda marka yöneticiliği yapmıştır.

Turkcell Kurumsal Pazarlama ile başlayan kariyerinin ilk adımında hizmet pazarlaması ve CRM konusunda uzmanlaştı. Ardından Diageo' da (Mey İçki)  FMCG pazarının değer anlamında en büyük markalarından biri olan amiral gemi Yeni Rakı'yı yönetti. Burada özel sermaye fonu ile çalışma ve dev marka yönetme tecrübesi kazandı. Ardından Unilever'de NAMET (Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika) bölgesindeki margarin kategorisini yönetti, ardından Global Etnik Pazarlar birimini kurarak Almanya'da Türk, İngiltere'de Hindistan&Pakistan ve Fransa'da Fas&Cezayir ürünlerinin satılması için öncü oldu.

Özlem, şu anda Türkiye'nin önder marka ve tasarım şirketlerinden biri olan Brandmark'ta Strateji Direktörü olarak çalışmaktadır.

Yazarlık kariyeri

Özlem, önce Hürriyet Aile'de köşe yazıları yazdı. Kızı doğduktan sonra hikayelerini kitaplaştırma konusunda cesaret kazandı ve hamilelik dönemini doktoru ile birlikte eğlenceli bir şekilde anlattığı Fasulyenin Günlüğü kitabı Remzi Yayınevi  tarafından basıldı. 

 

Ardından Acayip Moti'nin Tuhaf Maceraları isimli kitabı 8 yaş ve üstü çocuklar için ve Pistaçyo isimli kitabı 4 yaş ve üzeri çocukları için Çınar Yayınları'ndan çıktı. Hikayelerinde kendi sihrini kendi yaratan çocukları ve dünyadaki mucizeleri anlatmaktadır. 

Özlem, şu anda yeni projeler üzerinde çalışmaktadır.

Book no.1
Yazarlık kariyeri
bottom of page